ICONA ANIMATION FESTIVAL 2020 LIVE - December, 4th-6th, 2020https://live.iconafestival.eu
Login
I forgot my password
Register
Javascript must be enabled to continue!

Selection


TitleCreatedCountryDuration  ScreeningTime
(study for) Swedge of Heaven Richard Forbes-HamiltonUnited Kingdom00:09:43 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
1000 dreams: Zenti the invincible
1000 rêves: Zenti l'invincible
Jonathan PHANHSAY-CHAMSONFrance00:16:50 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
A Barefoot Buddha XUE FengChina00:09:18 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
A Couple on the Rooftop, the Cellular Antenna and the Metal Birds Eyal OrenIsrael00:05:00 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
A flamingo called Tango
Un fenicottero chiamato Tango
Antonella ArcaItaly00:08:22 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
A Flea in a Jar Vicky CarrUnited Kingdom00:02:50 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
A LIVE Chatikan Charoenworachai, Pattaweeporn Srinonyang, Pimpisut ChotutaiThailand00:04:52 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
A Tasty Fish Chihiro TazuroJapan00:07:38 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
ACCEPT Shoan YoJapan00:03:18 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
After the eclipse / Después del eclipse Bea R. BlankenhorstArgentina00:12:00 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
ALTÖTTING Andreas HykadeGermany00:11:23 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Any Instant Whatever Michelle BrandUnited Kingdom00:05:12 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Apfelmus Alexander GratzerAustria00:06:51 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Apparition of standard figures
Apparition des figures standards
Marin MartinieFrance00:10:55 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Apple Tree Man Alla VartanyanRussian Federation00:10:43 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
ARCH-RIVAL
最强对手
LIU QIANGChina00:05:00 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Babel Katarzyna Zimnoch, Pawel KleszczewskiPoland00:05:10 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Ballad of pipe and necklace Martin BabićCroatia00:12:00 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Bear With Me Daphna AwadishNetherlands00:04:50 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Bela Nick SimpsonAustralia00:04:52 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Between two worlds
Entre mundos
Franco Ariel MaliziaArgentina00:06:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Candy Can Anton OctavianRomania00:09:15 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Catgot Ho Tsz WingHong Kong00:03:09 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Cava Grande - A Room Above The Earth Tan TuncagTurkey00:05:09 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Chasing Stars Laura AldofrediNetherlands00:02:21 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
CHESS Alexey PochivalovRussian Federation00:06:30 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Chimes Era #1.2 : the Seat in Judgment (Assessment following the sacrifices of CE #1.1 : the Benching). Paul Jacques Yves GUILBERTBelgium00:11:15 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Claudete and the cake
Claudete e o bolo
Fádhia SalomãoBrazil00:04:37 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Comfortable Position "DRF Children Animation Studio"Uzbekistan00:04:12 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Companion Jack Walton, Joe HelliwellUnited Kingdom00:03:33 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Corkscrewed Massimo OttoniItaly00:03:51 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Corpseland yang LIUFrance00:06:35 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Cosmonaut Kaspar JancisEstonia00:11:38 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
COVID BLUES João Bettencourt BacelarPortugal00:06:30 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Cracks in the Pavement
Entre Baldosas
Nicolas ConteArgentina00:08:51 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Croach
Cucaracha
Agustín TouriñoArgentina00:13:20 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Crunch Liukaidi PengUnited States00:09:30 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
der und die Peter BövingGermany00:09:35 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Difference and Repetition and Coffee Masa KudoJapan00:04:45 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Dinosaurs : The True Story
Dinosaures : La vraie Histoire
Paul-Louis AEBERHARDTFrance00:04:22 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Dragon Recipes
ΔΡΑΚΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ
Maria PavlouCyprus00:07:12 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
East Wind
东风
Yuanhua LuoChina00:06:09 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Embers Adriano PalhaPortugal00:03:44 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Escape Velocity
Szökési sebesség
Tamás RebákHungary00:07:43 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Evolution Olga HaldizRussian Federation00:02:09 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Factory Azar MansooriIran, Islamic Republic of00:07:11 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Family Tree Emmet O'BrienIreland00:09:21 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Farewell Future Louis-Paul CaronFrance00:06:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Fathom Connor BinfordUnited States00:02:20 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Flower machine
Máquina de flores
Catalina ReyesChile00:05:32 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
FLY
VUELA
Carlos Gómez-Mira SagradoSpain00:15:00 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Freeze frame Soetkin VerstegenBelgium00:05:00 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Friends Florian GroligGermany00:07:45 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Ginkgo Romain Beuriot, Sandrine Gomes Cabral, Claire Nimsgern Anglard, Clara Lux-Romero, Sarah BerteauxFrance00:05:42 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Golden Bird
Sonali Pakhi
Debraj SarkarIndia00:10:40 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Gottlieb Krste GospodinovskiMacedonia, the former Yugoslav Republic of00:09:58 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Has the Sun Turned Up Next Morning Hristina BelousovaUzbekistan00:06:10 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Hat Shop Stevie StedmanUnited Kingdom00:02:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Heart of Gold
Un Cœur d’Or
Simon FilliotFrance00:12:45 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Her Voiceless Song
聲なき詩
Nobuyoshi SuzukiJapan00:14:02 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Hide Your Name Aninda RahmanBangladesh00:03:33 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Hit and Run Hannah BrewertonUnited Kingdom00:04:18 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
I Call It Home Leila AhangIran, Islamic Republic of00:03:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
IAN, A MOVING STORY
IAN, UNA HISTORIA QUE NOS MOVILIZARÁ
ABEL GOLDFARBArgentina00:09:00 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
IHR Amélie Cochet, Louis MöhrleSwitzerland00:06:10 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
In Rde 贺天China00:08:01 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
In Your Head Hana Nagoor M.United Kingdom00:04:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Incognito
Inkognitó
Júlia LantosHungary00:07:35 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Inside me Maria Trigo TeixeiraGermany00:05:00 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Internal Affairs David SickGermany00:02:42 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
IRON ME
REPASSE-MOI
Ivan RabbiosiFrance00:09:47 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Jebeer Reyhane MirhashemiIran, Islamic Republic of00:09:55 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Journey
三彩船之夢
Hock WongSingapore00:10:00 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
KATATUMBO RICARDO JABARDOVenezuela, Bolivarian Republic of00:08:32 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Kids with Guns Sadko HadzihasanovicBosnia and Herzegovina00:02:59 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
La Maquina de Escribir Martin PotenteArgentina00:07:00 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
layered love Julia Alice OstermannAustria00:02:40 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Layers Mariel Alejandra Buenfil BlazquezEstonia00:06:30 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Light Collector Zane ZhengChina00:02:29 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Lines of Exile Eric PatrickUnited States00:07:21 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
LOCKED
حبسی
Ahmad KhoshniatIran, Islamic Republic of00:11:22 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
London Holidays Janis CimmermanisLatvia00:11:00 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
luminous Alina Tsedenova, Evgenia SheyninaRussian Federation00:05:28 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Machi Prashanti AswaniUnited Kingdom00:03:11 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Madrid 2120
MADRID 2120
José Luis Quirós, Paco SáezSpain00:07:00 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Marbles Natalia SpychalaPoland00:05:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Marianna's dive
Il tuffo di Marianna
Gianfrancesco IaconoItaly00:06:42 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Merida FardinIran, Islamic Republic of00:17:55 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Merry grandmas Natalia MirzoyanRussian Federation00:08:00 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Miles to Fly Kua Soo KuanMalaysia00:07:14 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Mime Your Manners Kate Namowicz, Skyler PorrasUnited States00:03:20 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Monster Vesela YotsevaBulgaria00:08:17 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
MOTHER Gaurav WakankarIndia00:03:05 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Moundform Catherine SlilatyCanada00:04:04 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Mr Indifferent Aryasb FeizIran, Islamic Republic of00:02:46 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
My Juke-box
Mon juke-box
Florentine GrelierFrance00:14:59 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Naked Marco BuontempoArgentina00:04:40 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Natural Selection Aleta RajicBosnia and Herzegovina00:09:40 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Nodule
Nódulo
Leandro FerraBrazil00:09:02 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
NOISE David TorreUnited Kingdom00:03:48 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Nothing Left Frankie SuttonUnited Kingdom00:08:50 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
NoWhereMan Chong Liu, Kuan Ting LuUnited States00:04:33 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
O silêncio lá de baixo | The silence down there
O silêncio lá de baixo
Pamella AraújoBrazil00:03:00 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Organic Steven WoloshenCanada00:02:40 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
OUR BEST SOLDIERS - A Covid-19 Tutorial Video Pablo Morales de los RiosSpain00:03:35 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Over Under Lucy HarrisUnited Kingdom00:07:20 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Overeaten David HemetsbergerAustria00:06:57 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Pace Kai StänickeGermany00:11:34 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
PANDÆMONIUM Nicolas DufoureFrance00:04:16 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Pangäa Markus Keim, Beate HecherAustria00:13:30 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Pearls Idan BarzilayIsrael00:03:16 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
PrePAWsterous Areli QuinonezUnited States00:04:22 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Problems
Problémy
Andrea Pátková , Veronika ValentováSlovakia00:04:26 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Promise Irina HarkavetsNot Specified00:02:30 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Quarantine Marathoner
Maratonista de Quarentena
Eduardo Tosta, Karol AzevedoBrazil00:03:10 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Raccoon With Bitcoin
Bitcoin'i OlanRakun
Serdar ÇotukTurkey00:03:48 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Rainy Recollection MasoudIran, Islamic Republic of00:07:30 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Reflexion Alan BidardFrance00:05:00 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Retina Victor RosalinoBrazil00:04:57 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Return
Volver
Jonathan Delgado HerreraArgentina00:12:04 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Riddled Daisy EvansUnited Kingdom00:05:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Right Now, I am Ciara KerrUnited Kingdom00:04:54 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
RISE UP PERSEPHONE
SURGE PERSEPHONE
Mirsini ChatzigeorgiouGreece00:07:28 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Roberto
ROBERTO
Carmen Córdoba GonzálezSpain00:09:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Roses in the Night Pencho KunchevBulgaria00:10:00 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Ruby & Roach Erentia BedekerSouth Africa00:08:48 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Rude Sleeping Beauty Paul BakerUnited States00:03:00 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Running after wall Liana MakaryanRussian Federation00:10:00 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Ruthless Cosmopolitans - 'Screen Age' Abbey Luck, Eden PearlsteinUnited States00:03:18 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Sad Beauty Arjan BrentjesNetherlands00:09:50 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Sanctuary
Santuário
Tyffany Vieira Reis, Pedro Miguel Santos Bilé, Diogo Samuel Marchã da Costa, Hugo Manuel Moreira dos SantosPortugal00:05:55 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
SATURNO Gaspar AguirreArgentina00:07:11 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
Sense Nonsense (Artham Anartham)
Artham Anartham (അർഥം അനർത്ഥം)
Harish IyerIndia00:08:31 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Shame Paz del Carre de la PortillaSpain00:02:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Shape China00:07:42 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Shi Yang Elena Rocchini, Lua Lima, Olivia Nan Nguema, Pham Cyril-Lâm Nguyen, Lucile Fouquet, Charlotte StadnickiFrance00:03:42 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Shopping Trip Barry WilkinsonUnited Kingdom00:03:15 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Smoking kills.
Kajenje ubija.
Jerca OblakSlovenia00:08:59 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
Snakes and Ladders Maria Niazmand, Mandana NiazmandIran, Islamic Republic of00:02:12 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Snow Shelter
Sniego pastogė
Robertas NeveckaLithuania00:16:09 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Sounds of Sighs
VOIX DES SOUPIRS
Atam RashoFrance00:19:46 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Spines Elisa Morais, María ÁlvarezUnited Kingdom00:14:33 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Square Klemen KekecSlovenia00:10:57 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
St. Moritz Joseph Balaclav, Raz SonnenfeldIsrael00:06:02 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Stache and the Inner Walk Joanne FisherCanada00:03:30 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Stone Jeroen Van der StockJapan00:06:06 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
STRAYS Dobrawa HopalukUnited Kingdom00:04:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Streets of Fury Aidan McAteerIreland00:05:00 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Subject Renen Adar, Neta ZaidelIsrael00:08:55 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Sun Boukef Med Taher ShawkiAlgeria00:04:43 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Sunshower Attila Fekete, Ádám Patrik WatorHungary00:09:15 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
The Ball of the Cats
Le Bal des chats
Andrea KissFrance00:02:33 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
The Balloon Catcher Isaku KanekoJapan00:06:10 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
The blue of salt
Le bleu du sel
Alice BohlFrance00:10:00 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
The Boy and The Mountain
El niño y la montaña
Santiago Aguilera, Gabriel MonrealChile00:11:23 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
The Dead Hands of Dublin Leo CrowleyIreland00:07:34 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
The Death Vendor
死の商人
Jeon JInkyuKorea, Republic of00:05:40 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
The Deer Nazar GermanovCzech Republic00:06:21 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
The Echo Of Time Mahmoud AtashiIran, Islamic Republic of00:07:07 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
The End Wiebe BonnemaNetherlands00:04:37 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
The Execution Jeroen Van der StockJapan00:14:30 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
The Feathers That Smell of The Sea
Perje z vonjem morja
Žoel KastelicSlovenia00:03:28 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
The Fishman Leto S. Meade, Agata LeniartekUnited Kingdom00:04:40 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
The Gaze of The Wolf
狼瞳
Yi-Ling OuTaiwan00:03:51 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
The girl in red dress and yellow hat Alvaro Rozas LeivaChile00:12:50 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
the GRAY and the BLUE
le GRIS et le BLEU
Benjamin BarthélémyChina00:09:00 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
The Heretic Veselin EfremovDenmark00:07:44 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
The Incredible Wardrobegadget of Dr. Stein PlačkováCzech Republic00:14:56 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
The Juggler
O Malabarista
Iuri MorenoBrazil00:10:55 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
The Little Boat That Wanted to Fly Ekaterina FilippovaRussian Federation00:06:40 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
The March of the Missing
El Desfile de los Ausentes
Marcos Almada RiveroMexico00:09:43 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
The Mecanorgans
Les Mécanorganes
Libéral MartinFrance00:10:00 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
THE MIST CALLS SACHIN SREEKUMARIndia00:04:51 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
The Morning Bake Logan WongUnited States00:03:15 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
The naive boy who thought it was a circus night, and if it was, but not as he imagined it. VICTOR DEL VOLKOVMexico00:02:18 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
The Parrot Lady
Η γυναίκα με τους παπαγάλους
Michalis KalopaidisCyprus00:06:45 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
The Peculiar Crime of Oddball Mr. Jay
O Peculiar Crime do Estranho Sr. Jacinto
Bruno CaetanoPortugal00:10:50 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
The pigeon Zahra ebadiIran00:04:04 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
The President Wears Nothing Clara Borges, Diana AgarPortugal00:11:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
The Rotation Hazhir As'adiIran, Islamic Republic of00:07:00 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
The Saviour Arjun MukherjeeIndia00:02:39 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
The Stork
Toonekurg
Morten Tšinakov, Lucija MrzljakEstonia00:15:51 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
The tree of lost souls
El árbol de las almas perdidas
Laura ZamoraSpain00:15:00 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
The water of the earth
L'eau de la terre
Romain ClarisFrance00:04:11 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
The Wrong Rock Michael CawoodUnited States00:13:21 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
this side ,other side Lida FazliIran, Islamic Republic of00:08:51 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
Three sisters Svetlana AndrianovaRussian Federation00:08:00 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
Time o´ the Signs Reinhold BidnerAustria00:08:36 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
Tithonos & the Goddess of Dawn
Tithonos & die Göttin der Morgenröte
Jörg WeidnerGermany00:13:06 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
To You on The Eve of Isolation Óscar FerreiraPortugal00:03:18 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
TOC Aitor HerreroSpain00:05:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Toyhood Zoë HutberUnited Kingdom00:03:41 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
TRACES Andres TenusaarEstonia00:07:40 Professional Competition 506/12/2020 09:00-12:00, 07/12/2020 00:00-03:00
Travel Bud Niall FarrellIreland00:02:04 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Trilo-Bite Joshua RalphCanada00:02:30 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
Twelve Falafel’s Tribes. Part 1.
12 Колен Фалафельевых
Michael Dudov, Anna GomonRussian Federation00:14:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
TWIGS HADAS ALAMGORIsrael00:04:43 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Unearthly Chan GuanhuaSingapore00:06:03 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Virgelina Rubén MonroyColombia00:08:28 Student Competition 204/12/2020 12:00-15:00, 05/12/2020 00:00-03:00
Vivi Wolf and the Magical Room
Vivi Lobo e o Quarto Mágico
Isabelle Santos, Edu MZ CamargoBrazil00:13:00 Student Competition 104/12/2020 09:00-12:00, 04/12/2020 21:00-00:00
We are Alone Matthew MinchelloUnited States00:05:00 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
Web
Mreža
Nataša GlišovićSerbia00:03:38 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
What Falling Feels Like. Nicola Pilkington, Joe YoungSouth Africa00:06:30 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
WhateverTree Isaac KingCanada00:11:11 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
WHENCE COMES THE RAIN
De dónde viene la lluvia
Elio QuirogaSpain00:03:57 Professional Competition 204/12/2020 18:00-21:00, 05/12/2020 06:00-09:00
White Lobster
Langosta Blanca
Paul Gomez LopezMexico00:08:35 Professional Competition 405/12/2020 18:00-21:00, 06/12/2020 06:00-09:00
White Night
ⵉⴷ ⴰⵎⴻⵍⵍⴰⵍ
Issam TaachitAlgeria00:07:12 Professional Competition 305/12/2020 15:00-18:00, 06/12/2020 03:00-06:00
WOOD CHILD & HIDDEN FOREST MOTHER Stephen IrwinUnited Kingdom00:09:34 Professional Competition 606/12/2020 12:00-15:00, 07/12/2020 03:00-06:00
WOULD YOU PLEASE? Ada GüvenirBelgium00:04:30 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
YLLI Spain00:06:06 Student Competition 305/12/2020 09:00-12:00, 05/12/2020 21:00-00:00
“Olmo”, a wooden film. Davide CalvaresiItaly00:20:00 Professional Competition 104/12/2020 15:00-18:00, 05/12/2020 03:00-06:00
菊のダンス La Danza del Crisantemo
菊のダンス Chrysanthemum Dance
José F. SánchezSpain00:08:54 Student Competition 405/12/2020 12:00-15:00, 06/12/2020 00:00-03:00
Department of Audio & Visual Arts
e-mail: info@iconafestival.eu
URL: avarts.ionio.gr